TFT-Display 480 x 272 pixel 4,3″, 12V, 3x analog gauges, 32 x indicator lights, 4x keys, light sensor, 2x CAN ISO 11898, 1x LIN 2.1/SAE J2602, 30x digital Inputs, 7x analog Inputs, 4 x frequency Inputs, 4x Output, 1x analog Video Input
Zurück
Dashboard “Revo Plus”, 12V
1,00 €
TFT-Display 480 x 272 pixel 4,3″, 12V, 3x analog gauges, 32 x…
Compare
-
Description
-
technical information
-
Files & Downloads
| Rated voltage | 12V |
|---|---|
| CAN protocol | 2x CAN 2.0B ISO11898 |
| Foil design | Multi-colour printing, customizable |
| Display | TFT LCD WQVGA 480 x 727 pixel 4.3" 16.7M color (95 x 53.8mm) |
| Backlight | display and needles white, with dimming function |
| Number of indicator lights | 32 |
| Measuring instrument | 3x analog |
| Analogue/digital inputs | 30x digital, 7x analog, 4x frequency |
| Digital output | 1x 0.2A low-side, 2x 3A high-side, 1x 0.2A high-side |
| Permissible ambient temperature | -30°C up to 70°C |
| Controller | NXP SPC5606S family |
| Memory | 1 MB + 8 MB Flash, RAM 48kB +160kB (graphics RAM) |
| Signal | signaller 90dB(A) +/- 3dB(A) |
| RTC | ± 2,17 sec per day, non battery powered |
| Video Input | 1x analog Video PAL/NTSC/SECAM |
| Light sensor | available |
| Number of keys | 4x |
| Protection class | IP66 front / IP65 rear |
| Mounting/installation | built-in |
| Product type | display unit REVO PLUS |
