Temperature measurement via 2 channels
Switchable to resistance measurement, 2 channels
1x alarm output (semiconductor)
Parameterization of the temperature measurement module via the miunske-toolchain
1,00 €
Temperature measurement via 2 channels Switchable to resistance measurement, 2 channels 1x…
Compare
Temperature measurement via 2 channels
Switchable to resistance measurement, 2 channels
1x alarm output (semiconductor)
Parameterization of the temperature measurement module via the miunske-toolchain
| CAN protocol | CAN 2.0B ISO11898 |
|---|---|
| Rated voltage | 12/24V |
| Connection | 5x 6,3mm, 4x 2,8mm |
| Permissible ambient temperature | -20°C up to 70°C |
| Material | PA66-GF30 |
| Mounting/installation | on plug base |
| Protection class | IP53 |
| Product type | CAN-Bus communication modules |
Select at least 2 products
to compare