| Weight | 150g |
|---|---|
| CAN protocol | 2.0 A/B (ISO 11898) |
| Connection | 2 x 16 Male connector for JPT |
| Permissible ambient temperature | -40°C up to 80°C |
| Controller | Freescale MC9S08DV32 |
| Switching output | 8 x 5A high-side, 4 x 2,5A high-side |
| Switching input | 12 x pull-down: 8 x analog/digital, 4 x digital |
| Material | plastic |
| Rated voltage | 12/24/48V |
| Standby current | 17mA/12-24V; 24mA/48V |
| Protection class | IP54 |
| Product type | CAN-Bus communication modules |
Zurück
CAN I/O-Module 1G5-48, 9-60V, 12 x Input (pull-down), 12 x Power Output (high-side), plastic cover screwed
1,00 €
CAN I/O-Module 1G5-48, 9-60V, 12 x Input (pull-down), 12 x Power Output (high-side), plastic cover screwed
1,00 €
Compare
-
technical information
-
Files & Downloads

