| Connection | 5x 6,3mm |
|---|---|
| Mounting/installation | on plug base |
| Switch-off delay | 5s |
| Turn-on delay | 0.1s |
| Switching voltage | U(on) 12.5V; U(off) 11.5V |
| Rated voltage | 12V |
| Protection class | IP53 |
| Product type | voltage monitoring relay |
| Permissible ambient temperature | -40°C up to 85°C |
Zurück
Voltage Monitoring Relay 12V, NC 20A/NO 20A, U(on) 12.5V, U(off) 211.5V, delayed
1,00 €
-
technical information
-
Files & Downloads