| Weight | 4g |
|---|---|
| Actuation | without actuation |
| Connection | Plug connectors |
| Mounting/installation | socket |
| Colour | brown |
| Rated voltage | 28V |
| Rated current | 7.5A |
| Number of poles | 1-pole |
| Protection class | without splash water protection |
| Product type | thermal circuit breaker ETA 1616-21-7,5A |
Zurück
Thermal Circuit Breaker 28V, 7.5A, for automotive fuse block installation
0,00 €
-
technical information
