| Weight | 3.7g |
|---|---|
| Actuation | manual release/push button |
| Connection | Plug connectors |
| Mounting/installation | plug base |
| Colour | black |
| Rated voltage | 28V |
| Rated current | 10A |
| Number of poles | 1-pole |
| Protection class | without splash water protection |
| Product type | thermal circuit breaker ETA 1610-H2 |
Zurück
Thermal Circuit Breaker 28V, 10A, with manual release facility
0,00 €
-
technical information
