| Weight | 137g |
|---|---|
| Connection | Crimp contact, solder contact 35mm², connection cable 1.20m |
| Mounting/installation | screw-on type |
| Colour | bronze-green |
| Material | breakproof metal |
| Rated voltage | 24V |
| Standard | VG96917 |
| Number of poles | 2-pole |
| Protection class | IP54 |
| Product type | socket 2-pole |
Zurück
Socket 2-pole, 24V, with grommet, solder-/crimp contact sleeves 35mm², cable length 1.20m
1,00 €

Socket 2-pole, 24V, with grommet, solder-/crimp contact sleeves 35mm², cable length 1.20m
1,00 €
Old article number X5-0101-0701
Notice text: with grommet without cable lug, double seal outlet
Manufacturer number ERICH JAEGER 651934
article number: 5018445
Compare
-
technical information
Related products
-
Socket 7-pole, 12V, with additional socket 2-pole (ISO 4165) 1,00 €
articlenumber: 5008346 | manufacturer: ERICH JAEGER 101190 -
Plug 7-pole, 12V, screw contact, cap nut for cable diameter 9.2-11.5mm 1,00 €
articlenumber: 5015102 | manufacturer: ERICH JAEGER 201007 -
socket 12 V, 7-pole, (ISO 1724), N-Type, plastic, flat terminals 1,00 €
articlenumber: 5007952 | manufacturer: ERICH JAEGER 101062