| Weight | 97g |
|---|---|
| Connection | Screw connector |
| Mounting/installation | cable gland for cable diameter 9.2-11.5mm |
| Colour | metallic |
| Material | breakproof metal |
| Rated voltage | 12V |
| Standard | DIN3732 TypeS |
| Number of poles | 7-pole |
| Protection class | IP44 |
| Product type | plug 7-pole |
Zurück

Plug 7-pole, 12V, screw contact, cap nut for cable diameter 9.2-11.5mm
1,00 €
article number: 5017039
Compare
-
technical information
Related products
-
Trailer Plug 12V, 13-pole, plug (ISO 11446), screw type 1,00 €
articlenumber: 5009574 | manufacturer: ERICH JAEGER 221029 -
Plug 4-pole ECU /Pass-Through for ISOBUS socket (IBBC Breakway connector) on tractor side 1,00 €
articlenumber: 5011452 -
Plug 7-pole, 12V, screw contact, cap nut for cable diameter 9.2-11.5mm 1,00 €
articlenumber: 5016799