| Weight | 41g |
|---|---|
| Connection | 5x 6,3mm, 3x 2,8mm |
| Mounting/installation | on plug base, fastening lug enclosed |
| Permissible ambient temperature | -25°C up to 70°C |
| Rated voltage | 24V |
| Rated current | 8A |
| Protection class | IP53 |
| Product type | Mini-Relay, 2x changeover contact |
Zurück
double-relay 24 V, 8 A, 2 x change over relays with 1 coil, force guided contacts
1,00 €
-
technical information
-
Files & Downloads
