| Connection | 5x 6,3mm, 4x 2,8mm |
|---|---|
| Permissible ambient temperature | -40°C up to 85°C |
| Case material | synthetic material |
| Rated voltage | 12/24V |
| Protection class | IP53 |
| Peak reverse voltage | 1000V |
| Product type | diode combination 6-fold |
| Interconnection | 3x common cathode, 2x common cathode, 1x independent |
Zurück
Diode Combination with 6 diodes, 3A, 1000V, 3 diodes with common cathode, 2 diodes with common cathode, 1 diode independent
1,00 €
Diode Combination with 6 diodes, 3A, 1000V, 3 diodes with common cathode, 2 diodes with common cathode, 1 diode independent
1,00 €
Compare
-
technical information
-
Files & Downloads
