total current through all diodes 3.5 A
Zurück
Diode Combination with 4 diodes, 2A (3A -5sec), 600V
1,00 €
total current through all diodes 3.5 A
Compare
-
Description
-
technical information
-
Files & Downloads
| Weight | 20g |
|---|---|
| Connection | 5x 6,3mm, 3x 2,8mm |
| Permissible ambient temperature | -40°C up to 85°C |
| Number of diodes | 4 |
| Material | plastic |
| Rated voltage | 12/24V |
| Protection class | IP53 |
| Peak reverse voltage | 600V |
| Product type | diode combination 4-fold |
| Interconnection | without |
