alternative to Merit 290010
Zurück
Battery Disconnect Switch, 100A/24V, (500A/5sec), flange round, shaft- Ø22mm, hole distance 38mm, IP66, with additional contacts
1,00 €
Battery Disconnect Switch, 100A/24V, (500A/5sec), flange round, shaft- Ø22mm, hole distance 38mm, IP66, with additional contacts
1,00 €
alternative to Merit 290010
Compare
-
Description
-
technical information
| Weight | 164g |
|---|---|
| Connection | M10 and additional contacts |
| Switching current max. | 500A |
| Material | PA6-GF35 |
| Rated voltage | 24V |
| Rated current | 100A |
| Protection class | IP66 |
| Product type | battery disconnect switch |
