| Weight | 540g |
|---|---|
| Connection | M10 x 1.5 |
| Switching current max. | 1500A |
| Material | metal |
| Rated voltage | 24V |
| Rated current | 200A |
| Protection class | water protected |
| Product type | battery disconnect switch |
Zurück
Battery Disconnect Switch, 200A/24V, (1500/5sec), housing and grip of metal, waterproof
1,00 €

Battery Disconnect Switch, 200A/24V, (1500/5sec), housing and grip of metal, waterproof
1,00 €
Old article number S1-0100-0100
Notice text: switchable under load
article number: 5003111
Compare
-
technical information
Related products
-
Battery Disconnect Switch, 2x 200A/24V, (1000/30sec), IP67, long flange, with red key 1,00 €
articlenumber: 5018214 | manufacturer: KISSLING 35.221.060.R -
battery disconnect switch, 2x200A/24V, (1000A/30s), flange elongate, IP67 1,00 €
articlenumber: 5018563 | manufacturer: KISSLING 35.221.000.R