| Weight | 30g |
|---|---|
| Connection | 5x 6,3mm |
| Mounting/installation | on plug base |
| Permissible ambient temperature | -30°C up to 85°C |
| Rated voltage | 24V |
| Rated current | 20/25A |
| Protection class | IP53 |
| Product type | stepping relay |
Zurück
Stepping Relay 24V, 20/25A, triggering input positive triggering, dry contact
1,00 €
-
technical information
-
Files & Downloads
