Power contact output on M8
Zurück

Power-Relay 24V, 100A (800A-1sec.), changeover contact, with diode
1,00 €
Old article number K2-4127-0061
Manufacturer number LAYHER 280 100 2411.221
article number: 5008082
Power contact output on M8
Compare
-
Description
-
technical information
| Weight | 831g |
|---|---|
| Connection | 2 x M8 |
| Mounting/installation | via side flange |
| Permissible ambient temperature | -40°C up to 85°C |
| Colour | metallic lustre |
| Rated voltage | 24V |
| Rated current | 100A (800A-1sec.) |
| Product type | Power-Relay, changeover contact with diode |
Related products
-
-
Power Relay 12V, 300A, normally open, bistable, with diode 0,00 €
articlenumber: 5018245 | manufacturer: LAYHER 415 300 1212 221 -