| Weight | 43g |
|---|---|
| Connection | 3x 9,5mm, 2x 6,3mm |
| Permissible ambient temperature | -40°C up to 85°C |
| Colour | black |
| Rated voltage | 12V |
| Rated current | 60/70A |
| Protection class | moulded |
| Product type | Power-Relay, changeover contact with diode |
Zurück
Power Relay 12V, 60/70A, changeover contact, with diode, 3×9.3mm + 2x 6.3mm, sealed
0,00 €
-
technical information
-
Files & Downloads

