| Weight | 3g |
|---|---|
| Actuation | push button |
| Connection | Plug connectors |
| Mounting/installation | threadneck |
| Colour | black |
| Rated voltage | 28V |
| Rated current | 6A |
| Number of poles | 1-pole |
| Protection class | without splash water protection |
| Product type | thermal circuit breaker ETA 106-P30-6A |
Zurück
Thermal Miniaturised Circuit Breaker 28VDC/250VAC, 6A, threadneck panel mounting
1,00 €
-
technical information